Élménybeszámoló az első világháborús kiállításról

2015. október 7-én iskolánk végzős osztályainak 23 diákja és három történelemtanára ellátogatott a Várkert Bazárban rendezett első világháborús kiállításra. Mindenki jól érezte magát ezen a kellemes, szép napos őszi délutánon. A  rendezők gondoskodtak arról, hogy egy modern, interaktív, látványos programot nyújtsanak számunkra. Jártunk hadikórházban és vágóhídon, mocsaras területeken és lövészárkokban, megismerkedtünk az új fegyverekkel, a hátország és a frontvonal mindennapjaival. Kifejezetten pozitív volt, hogy nagyon sok oldalról közelítette meg a kiállítás ezt a nehéz témát. Bepillantást nyertünk a nők helyzetébe az egyes országokban, illetve összevethettük a két szövetségi rendszer propagandaplakátjainak eltérő stílusát. Szerencsések vagyunk, mert a tárlatvezetőnk egyike volt a kiállítás szervezőinek, ezért egy nagyon alapos előadást hallhattunk. Mindenki elégedett volt. Kíváncsian várjuk a következő – hasonlóan izgalmas – programot, ami  a két világháború közötti Magyarország propagandaplakátjainak témáját választotta. A kiállítás megnyitója az Országos Széchényi Könyvtárban lesz 2015. október 15-én 16.30-kor. Várunk minél több érdeklődőt ide is!

Kenderesi Emese 13.c